Blat drewniany do salonu – moda, czy rzeczywista potrzeba

Blat drewniany do salonu – moda, czy rzeczywista potrzeba

Warto przeczytać

Spotkamy się z opinią, że drewno nigdy nie wyjdzie z mody. Wynikałoby z tego, że nasz tytułowy blat drewniany do salonu, to nic innego, jak wartość sama w sobie. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że przez ostatnie dekady, drewno raczej było wypychane z naszych domów na rzecz mebli, produkowanych taśmowo, nawet, jeżeli pochodziły one z dużych przedsiębiorstw, robiących furorę pod każdą szerokością geograficzną. Dzisiaj drewno wraca do łask, chociaż warto sobie zadać pytanie, czy dzieje się to w dość wąskim kręgu, np. wielkomiejskim, czy też jest to powszechny trend. Raczej nikt chyba do tej pory nie robił żadnych badań pod tym kątem, niemniej można zaryzykować tezę, że jeżeli nawet jest to modne rozwiązanie, to nadal stara się ono zadomowić niż miałoby pewne miejsce w naszych domach.

Blat drewniany do salonu a style wnętrzarskie

Blat drewniany do salonu, to jedno z tych rozwiązań, które wydaje się na pierwszy rzut oka uniwersalne. Przede wszystkim dlatego, że pasuje do każdego wystroju. Bez względu na to, czy mamy do czynienia ze stylem skandynawskim, rustykalnym (idealnie się tutaj wpasuje), czy nowoczesnym – nie będzie raził w oczy. Przeciwnie – drewno ma to do siebie, że świetnie się wpasowuje w otoczenie, nawet jeżeli jest ono diametralnie inne. Poza tym niesie ze sobą nieoczywiste wartości. Sprawia, że w chłodnym pomieszczeniu, czujemy się zdecydowanie przytulniej i cieplej. No i ma ten plus, który zapewne z roku na rok będzie coraz częściej brane pod uwagę, czyli jest materiałem naturalnym, ekologicznym. Wszelkie uszkodzenia, gdyby się pojawiły, mniejsze lub większe, jesteśmy często sami skorygować.

Blat drewniany do salonu a gatunki drewna

Powstaje oczywiście zasadnicze pytanie – z jakiego gatunku. Bo musimy sobie to jasno powiedzieć czy blat drewniany do salonu będzie z dębu, jesionu, czy sosny, ma ogromne znaczenie. Wymieniliśmy tutaj gatunki krajowe, ale rozglądając się za rozwiązaniami, trafimy również na oferty gatunków egzotycznych. Jednego możemy być pewni – salon, to miejsce, gdzie wilgotność powietrza, jak i temperatura nie ulegają zmianom, jak to ma miejsce w kuchni lub łazience. Zatem jest to dla nas sygnał, że nie musimy decydować się na drogi gatunek drewna. Wystarczy solidny materiał w przystępnej cenie, dobrze zrobiony przez miejscową stolarnię i mamy gotowy produkt. Rzecz jasna spotkamy się z opiniami, że blat dębowy będzie idealnym rozwiązaniem. Owszem, to prawda, ale pamiętajmy, że nie jest to jedyna opcja.

Końcowe uwagi

Na koniec warto dodać, że będziemy mieli również do wyboru co najmniej dwa rodzaje blatów. Są to albo wykonane z litego drewna, albo ze sklejki. Każdy z nich również wymaga osobnego omówienia. Ale to już temat na inny artykuł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments