Carlos Ruiz Zafon - poznaj hiszpańskiego pisarza

Carlos Ruiz Zafon – poznaj hiszpańskiego pisarza

Warto przeczytać

Carlos Ruiz Zafon – poznaj hiszpańskiego pisarza

To świetny pisarz. Znany między innymi z cyklu o Cmentarzu Zapomnianych książek. W jego ramach ukazały się następujące tytuły:
1.„Cień wiatru”
2.„Gra Anioła”
3.„Więzień nieba”
4.„Labirynt duchów”
Napisał także inne i jeszcze tworzy:
5.„Pałac północy”
6.„Marina”
7.„Książę mgły”
8.„Światła września”

Carlos Ruiz Zafon to wybitny pisarz, którego książki cieszą się dużą popularnością wśród czytelników w różnych kategoriach wiekowych. Znajdą się dzieła dla młodzieży oraz dorosłych. Zbierają pozytywne recenzje na blogach, portalach, stronach poświęconych w całości lub w części książkom. Warto je przeczytać i zdecydować, którą kupić lub, czy kupić od razu wszystkie, które zostały wydane.

Co przeczytasz w jego książkach?
Na łamach książek Zafona możesz przeczytać bardzo dużo świetnych cytatów, które warto zapisać. Zapisując je, łatwo do nich wrócisz. Czytanie po raz kolejny także ułatwi zapamiętanie niektórych. Zawsze czyta się je dobrze, niezależnie od tego, ile razy się czytało wcześniej. Bez końca można wracać do dzieł Zafona o każdej porze roku. Jak chcesz pewną, nienudną lekturę, sięgnij bez wahania.

Nie pożałujesz wyboru.

Bohaterowie w powieściach Zafona
Zachwycają spore grono osób. Postacie przedstawione są w interesujący sposób. Ich losy ciekawią od pierwszej do ostatniej przeczytanej strony. Skłaniają do refleksji, przemyśleń na wiele tematów. Później z niecierpliwością czeka się na nowości autora.

Carlos Ruiz Zafon – dlaczego warto przeczytać
Jeśli ktoś nie czytał żadnej książki tego pisarza, to powinien nadrobić zaległości. Najlepiej zacząć od serii o Cmentarzu Zapomnianych Książek. Można także zacząć od dowolnej powieści Zafona. Czytając, sam zdecydujesz, czy ci się podoba. Każdy jednak powinien przeczytać choć jedną. Są wątki związane z pisaniem, czytaniem. Bohaterami są dorośli, a w niektórych także dzieci. Nie przeszkadza to jednak czytać ich osobom w starszym wieku.

Carlos Ruiz Zafon – dzieło na prezent
Będzie to dobry pomysł na upominek dla rodziny, znajomych. Każdego, kto lubi czytać dobrze napisane powieści z wieloma wątkami. Najpierw można kupić kilka lub od razu cały zestaw dzieł. Będzie się on ładnie prezentował na półkach w biblioteczce u każdej osoby, która zechce mieć całą kolekcję. Wydania w większym lub kieszonkowym formacie. Okładki miękkie, twarde. Każdy znajdzie coś dla siebie w księgarni internetowej lub stacjonarnej. Kobiety, mężczyźni, nastolatki, inne zainteresowane czytaniem osoby. Zafon to świetny pisarz. Jego książki mogą być zachętą do czytania dla młodzieży, dzieci, każdego, kto jeszcze nie poznał zalet zbyt wielu dzieł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments