Czy rolety na wymiar to dobry pomysł?

Czy rolety na wymiar to dobry pomysł?

Promocja i Reklama

Rolety okienne nie tylko chronią nas przed wzrokiem osób postronnych, ale także ozdabiają wnętrze. Muszą więc być odpowiednio dopasowane do stylistyki pomieszczenia oraz rozmiaru okien. Dziś nietrudno kupić rolety – w sklepach spotkacie gotowe produkty, które wystarczy zawiesić na ramie okiennej. Gorzej, jeśli wasze okna są niestandardowe. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest zamówienie rolet, przygotowywanych pod konkretny wymiar.

Rolety standardowe

Jak wspomnieliśmy, oferta standardowych rolet jest dość bogata, jednak dotyczy typowych wymiarów okien. Możecie wybrać rolety montowane bezpośrednio na ramie, dostosowane do szerokości szyby, lub też modele instalowane do ściany, które zasłaniają całe okno. To rozwiązanie bardzo popularne szczególnie w nowoczesnych wnętrzach, w których roleta ma stanowić mocny akcent kolorystyczny. Osobom ceniącym nietuzinkowe rozwiązania do gustu przypadną rolety dzień – noc, które – w zależności od ułożenia materiału – mogą ograniczać częściowo lub całkowicie przenikanie promieni słonecznych do wnętrza.

Co istotne, ceny rolet gotowych są bardzo atrakcyjne i zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych za podstawowe wersje. Na koszt ma wpływ nie tylko szerokość rolety, ale także rodzaj zastosowanego mechanizmu podnoszącego i opuszczającego materiał, a także sama tkanina. Nieco droższe wersje, w których zakupie pomocna będzie pożyczka gotówkowa, produkowane są z grubego materiału, układającego się w charakterystyczną falbanę.

Niewymiarowe okna

Osobną kategorią są rolety wymiarowane, czyli przygotowywane na zamówienie. Odpowiadając na tytułowe pytanie – tak, warto je zamówić, szczególnie jeśli macie nietypowe wymagania pod względem wyglądu rolet czy też okna mają niestandardowe wymiary. W przypadku wyboru tej opcji możliwości są niemal nieograniczone. Sami decydujecie, jaka tkanina ma zostać użyta czy też jaki mechanizm będzie zastosowany.

Jeśli powierzchnia przeszkleń jest znaczna i chcecie ułatwić sobie zasłanianie i odsłanianie okien, warto zdecydować się na montaż automatyki. Urządzenia te, z pomocą pożyczki gotówkowej, można zamówić w firmach wykonujących rolety. Obsługiwane są pilotem lub przełącznikiem instalowanym na ścianie. Nowoczesne wersje posiadają także funkcję sterowania roletami przez Wi-Fi, za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Co więcej, automatyczne rolety mogą być włączone do systemu inteligentnego domu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments