Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Toż fenomenalna wiadomość również dla ludzi kiedy i turystów wypoczywających w własnym mieście. Już niedługo budynek kołobrzeskiego dworca ma stać gruntownie przebudowany.
Obiekt ma stać w cali dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znacznie zwiększy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie dużego miejsca na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Być zapewne także powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak ważnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Na dole ma stać założona poczekalnia oraz hol, do których osiągać będą toalety. Rozważona ma stać także poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano całe pomieszczenie na przechowalnię bagażu dostępne też z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają stać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma stać przywrócona dawna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeżeli idzie o zagospodarowanie działki, mają stać usunięte bariery architektoniczne. Powstać są min. dwa miejsca parkingowe dla pań głuchych i min. dwa miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z otoczeniem są stać w cali dobrane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium doboru jest cena. Dokumentacja wraz ze całymi pozwoleniami planuje być zdolna w czasu 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia określana istnieje na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został prawy do gruncie w 1910 r. Obiekt dostaje się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został wykonany remont wnętrza dworca, jednakże stan techniczny całego budynku PKP SA określa jako zwykły i trudni modernizacji. Hol główny pełni rolę poczekalni. Otrzymują się w nim też kasy i elementy handlowe. Cel nie spełnia wymogów TSI-PRM, co świadczy, iż nie stanowi w cali dostosowany do potrzeb osób o małych możliwościach ruszania się.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments