Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon napisany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, które można podzielić, aby otrzymać większą powierzchnię wyświetlacza, ze powodu na dużą stawkę i dostępność pozostają tylko ciekawostką. Trzeba jednak przyznać, że tak interesującą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to same z bardziej interesujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest przecież składanym smartfon w cenie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak sądzi Roberto Escobar, udało się to dojść dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do tyłu spełniony tym rozumieniem, ale załóżmy, że owszem jest ono pewne.

Co ciekawe, w problemie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego projektem nie jest całkiem wprowadzenie niedrogiego składaka, lecz jednocześnie pokonanie Apple. Plan raczej niemożliwy do stworzenia, jednak zawsze warto marzyć. Ponadto, ma on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w wiele zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik dochodzi do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ dokonany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, iż tworzy on oznaczać się wysoką wytrzymałością oraz zapewniać większą odporność na zdania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem narzędzia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z kolei 8, a przetwarzaniem grafiki skupia się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na pokładzie wybiera się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na konkretne. Możliwe istnieje więcej wzięcie z umowy opinie o dużej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie karty SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod opieką Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, iż w daniu zastosowano specjalne zabezpieczenia, które zawierają utrudnić weźmie się do dokładnych danych. Niestety istnieje on w 100% bezpieczny, ale że ma służyć wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, zarówno pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest oferowany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza partia jest zawężona do 100 tys. egzemplarzy. Ceny przedstawiają się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na konkretne za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest zatem naprawdę tani, kiedy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments