Oświetlenie do salonu, którym zainponujesz

Oświetlenie do salonu, którym zainponujesz

Warto przeczytać

Jeśli tylko dotrwaliśmy już szczęśliwie do tego etapu urządzania mieszkania, w którym zakłada się gniazdka elektryczne, warto jeszcze wstrzymać oddech i pomyśleć chwilę o tym, w jakim stylu chcemy urządzić poszczególne pomieszczenia, a w konsekwencji – gdzie ustawić meble i lampy.

Skąd to jednak wiedzieć? Być może inspiracji można poszukać przeglądając imponującą ofertę internetowego magazynu z lampami, do którego łatwo trafić pod adresem lampystudio.pl. Autorzy przyjaznej dla użytkownika strony podzielili produkty na działy biorąc za punkt zaczepienia kilka najważniejszych kryteriów.

Na zewnątrz

To kategorie najszersze pojęciowo. Wiadomo – w domu potrzeba więcej sztucznego światła, na zewnątrz, czy to na balkonie, tarasie, pod wiatą czy dalej – lampy potrzebne są albo przy specjalnych okazjach, albo w kompletnych ciemnościach. Komu jednak wydaje się, że druga kategoria obejmuje tylko niewyróżniające się specjalnie plafony czy słupki znaczące ogrodowe ścieżki, ten się przyjemnie zdziwi.

Wyobraźmy sobie, że nasz gość nie zapamięta tylko klimatu naszego salonu, jadalni czy kuchni, ale przyjemnym wspomnieniem obejmie również widok prowadzących do drzwi wejściowych rozświetlonych schodów, lamp elewacyjnych (na przykład w kształcie delikatnych koszów stylizowanych na dawne lampy gazowe) czy ultranowoczesnych, przypominających nowoczesne rzeźby lamp stojących.

Oświetlenie do salonu do środka

Za drzwiami wejściowymi czeka nas przeważnie – w wariancie, powiedzmy, komfortowym – mniejszy lub większy hall, salon, jadalnia, kuchnia, sypialnia, pokój dziecięcy i łazienka. W zależności od metrażu mamy do dyspozycji niezwykłe możliwości wpływu na percepcję przestrzeni. Możemy – dzięki, rzecz jasna, odpowiedniemu doborowi źródeł światła – np. optycznie ją powiększyć, albo, w przypadku pomieszczenia bez ścian działowych – podzielić na przytulne kąty.

W takich działaniach znajdują swe zastosowanie lampy z kategorii wyodrębnionych z innego klucza – wedle punktu zaczepienia. Zatem, być może, szeroki plan zyska na wyodrębnieniu części lampą stojącą o giętej nóżce, lub kąt z fotelem, który, bo stylowy, został schowany między komodą a biblioteczką, można oświetlić stylową lampą stołową? Wybór oświetlenia do salonu może sprawić wiele radości – wystarczy zajrzeć pod adres lampystudio.pl.

W końcu ma się ten styl

Jeszcze niedawno chcąc poznać kogoś cokolwiek, chociaż po wierzchu, zadawało się pytania o książki, muzykę, film – dzisiaj platformą porozumienia są seriale, aplikacje, a mogą być jeszcze, na przykład – lampy. W jakim stylu masz lampę? Loft, industrial, glamour? Woli pan minimalizm i Skandynawię? A może łączy pani vintage z nowoczesnością?

W ofercie sklepu Lampy Studio są naturalnie najbardziej efektowne oświetlenie do salonu z wszystkich tych, i więcej, stylów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak naprawdę przejrzeć cały asortyment, może nie od razu 20 000 produktów, ale zajrzeć do każdej z kategorii, przeczytać krótkie teksty wprowadzające w specyfikę danego stylu. Być na bazie tej wiedzy zawrzemy nawet interesującą znajomość.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments