Pokonaj zmasowany atak przebiegłej depresji

Pokonaj zmasowany atak przebiegłej depresji

Promocja i Reklama

Żyjesz w ciągłym stresie? Masz mało czasu na odpoczynek?Musisz o tym wiedzieć.

Pokonaj zmasowany atak przebiegłej depresji

Ciągłe wymagania jakie świat stawia przed nami, przerastają nas. Jesteśmy bardzo podatni na stres, a co za tym idzie, stajemy się zaprogramowaną maszyną która powoli ulega awarii. Przebiegła depresja tylko czyha na potknięcie, najpierw czerpie z nas garściami a później zaczyna pobierać zmagazynowaną energie. Czujemy się słabi. Coraz bardziej dopada nas przygnębienie. W rezultacie opadamy z sił i dopada nas ona – depresja.

Ciągła gonitwa, niepowodzenia, porażki wpychają nas w ramiona tej przebiegłej choroby. Zaczynamy się bronić ale bezskutecznie. To znak że wpadliśmy w jej łapy.
Co to jest?. Dlaczego nie mogę jej przegonić i zacząć normalnie funkcjonować.

Niestety, jesteś jej zakładnikiem. Musisz się do tego przyznać i szukać pomocy, nie poradzisz sobie w pojedynkę. Jeśli masz na tyle odwagi, że przyznasz się przed sobą, to pół sukcesu. Nie bój się, nie jesteś sam. Coraz więcej osób zmaga się z tym podstępnym potworem. Jeśli czujesz, że się wypaliłeś, nie dasz rady i widzisz świat w czarnych kolorach, walcz. Znajdź najlepszy dla siebie sposób walki.

Pomyśl że jesteś zdrowy, masz rodzinę, inni maja gorzej. Nie zamykaj się w czterech ścianach. Wyjdź do ludzi, na spacer, rozmawiaj. Nie koniecznie o tej wstrętnej chorobie. Rozmawiaj o wszystkim, o pogodzie, o tym że pięknie pachnie bez na wiosnę i słyszysz beztroski śpiew ptaków. Zajmij się czymś na co nie miałeś wcześniej czasu, zapomnij o problemach. Nie rozmawiaj z ludźmi którzy ciągle narzekają. Nie narzekaj i Ty. Odetnij się też od takich którzy ciągle cię pouczają. Zmień nawyki żywieniowe. Zamiast dwóch kaw, wypij jedną a drugą zamień na szklankę ulubionego soku.

Każda zmiana, nawet najmniejsza, pomoże Ci przezwyciężyć zły czas i nadać sens pozornie szarym dniom. Zrozumiesz że to Ty masz wpływ na wszystko. To Ty, zmieniasz świat a nie na odwrót.
Decyduj, na co masz ochotę a czego nie zamierzasz robić na siłę. Zaczynając od tych małych niepozornych kroków, pojmiesz że panujesz nad sytuacją. Chcesz być zdrowy na ciele i umyśle, dlatego walcz i wygraj.

Celem jest Twoje szczęście. Będzie tylko lepiej. Zmień swoje nastawienie i uwierz w siebie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments