Praca w księgowości - jak zostać księgowym?

Praca w księgowości – jak zostać księgowym?

Warto przeczytać

Praca w księgowości, to z pewnością bardzo prestiżowy zawód. Świadczy o tym chociażby fakt, że biuro rachunkowe Warszawa środmieście jak i również biura rachunkowe zlokalizowane w innych miastach czy dzielnicach samej Warszawy, to miejsca oblegane przez klientów. Księgowa bowiem, jest bardzo istotnym elementem, mającym olbrzymi wpływ na istnienie i przejrzystość finansową każdego przedsiębiorstwa.

Trudno więc się dziwić, że tak wiele osób decyduje się na pracę w księgowości. Dlatego też w tym artykule postaramy się udzielić wam odpowiedzi na pytanie jak zostać księgowym. Kto wie, może dzięki temu otworzycie własne biuro rachunkowe Warszawa środmieście? Dla wielu bowiem własne biuro rachunkowe to marzenie. Trudno się zresztą dziwić. Praca księgowego nie należy do najłatwiejszych, ale jest naprawdę dobrze płatna i naprawdę doceniana przez wielu.

Co trzeba zrobić aby zostać księgowym?

Od 1 stycznia 2009 r. obowiązują nowe zasady, jeżeli chodzi o nabywanie uprawnień do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Zasady, o których musicie pamiętać, jeżeli chcecie w przyszłości otworzyć wasze własne biuro rachunkowe i być księgowymi. Zasadniczo uprawnienia do wykonywania czynności z zakresu księgowości nabywa osoba posiadająca certyfikat księgowy, osoba wpisana do rejestru biegłych rewidentów jak i osoba zapisana na liście doradców podatkowych. Warto zauważyć, że osoby te nie muszą wykonywać czynności księgowych osobiście. Mogą mieć pod sobą pracowników, ale ważne jest to, żeby prowadziły one stały nadzór czynności księgowych prowadzonych w ich biurze rachunkowym. Warunkiem uzyskania certyfikatu księgowego (który z podanych opcji, zapewnia wam zdecydowanie największe możliwości w późniejszej pracy) zostały określone przez ministra finansów i należą do nich: pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie przez kandydata z pełni praw publicznych, brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za takiego przewinienia jak na przykład przestępstwa skarbowe (co nie powinno być żadnym zaskoczeniem, wyrok podważa wiarygodność księgowego), posiadanie dwuletniej praktyki w księgowości, posiadanie co najmniej średniego wykształcenia, złożenie z wynikiem pozytywnym egzaminu sprawdzającego kwalifikację osoby ubiegającej się o certyfikat księgowy.

Jakie korzyści zapewnia certyfikat księgowy?

Certyfikat księgowy zapewnia szereg korzyści każdemu, kto zdecyduje się na jego zdobycie. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć między innymi to, że pozwala on na tworzenie sprawozdań finansowych na przykład dla firm. Ponadto certyfikat księgowy pozwala również na gromadzenie oraz przechowywanie dowodów księgowych oraz pozostałej dokumentacji przewidzianej ustawą. Warto również zauważyć, że certyfikat księgowy pozwala również na sporządzanie, w imieniu i na rzecz podatników, płatników i inkasentów, zeznań i deklaracji podatkowych lub udzielanie im pomocy. Przykłady w tym temacie można by było mnożyć. Najważniejsze jednak jest zwrócenie uwagi na to, że zasadniczo certyfikat księgowy daje nam wiele możliwości i czyni z nas bardzo atrakcyjną osobę na rynku pracy. Dając nam zarówno możliwości zatrudnienia się w jakieś firmie jak i również otworzenie własnej działalności gospodarczej na przykład poprzez otwarcie biura rachunkowego w Warszawie czy w innym dużym mieście. Dla wielu z was będzie to naprawdę duży wyznacznik sukcesu.

Biuro rachunkowe Warszawa śródmieście to świetny pomysł na biznes

Otwarcie takiego biura rachunkowego zwłaszcza w takiej okolicy jak Warszawa śródmieście to naprawdę świetny wybór. Zlokalizowanie własnego biura rachunkowego w takim miejscu sprawi, że nigdy nie będziecie narzekać na brak klientów. Będą się do was zgłaszać zarówno osoby prywatne, które potrzebują pomocy z rozliczeniem swojej dokumentacji jak i również potężne przedsiębiorstwa, potrzebujące regularnej pomocy księgowego z fakturami. Jeżeli więc chcecie zostać księgowymi, to certyfikat księgowy będzie dla was naprawdę świetnym wyborem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments