Srebrne kolczyki czy złote? Dopasuj ich kolor do typu urody!

Srebrne kolczyki czy złote? Dopasuj ich kolor do typu urody!

Aktulności

Wybór biżuterii, w tym przede wszystkim kolczyków, które znajdują się najbliżej twarzy, nie zawsze jest prosty. Z jednej strony ozdoby mają przyciągać uwagę i trafić w gust obdarowanej osoby, a z drugiej pasować do typu urody, tak by maksymalnie podkreślić jej atuty. Dziś skupimy się na ostatnim punkcie, odpowiadając na pytanie: Jaki kolor kolczyków wybrać dla kobiety o zimnym typie urody, a jaki dla tej o ciepłym odcieniu skóry?

Chłodny odcień skóry i srebrny blask biżuteryjnych dodatków

Srebrne kolczyki to kwintesencja minimalizmu, delikatności oraz ponadczasowej elegancji. Doskonale sprawdzają się na co dzień, do biura, na spacer, randkę, czy spotkanie rodzinne. Nadają szyku stylizacji, podkreślając jej prostotę. Doskonale prezentują się, w szczególności u osób o chłodnej karnacji, gdyż w subtelny sposób ożywiają odcień skóry. Ponadto uwydatniają oliwkową cerę oraz pożądaną przez wielu, ciemną oprawę oczu, charakterystyczną dla omówionego niżej typu lata oraz zimy. 

Para nr 1 – pani lato i srebrne kolczyki

Pani lato, decydując się na nową biżuterię, powinna wybrać tą, występującą w chłodnym odcieniu. Srebrne kolczyki, zwłaszcza dłuższe, fantastycznie współgrają z mleczną, odrobinę oliwkową karnacją, dodatkowo podkreślając jej walory. Ponadto srebro wychodzi na pierwszy plan i zostaje intensywnie wyeksponowane na tle przytłumionej, szarej lub niebieskiej tęczówki oraz popielatych włosów.

Para nr 2 – pani zima i blask srebrnych kolczyków

Srebrne kolczyki otulające twarz pięknie wyglądają także w przypadku fototypu zimy. Osoby o tym typie urody wyróżnia oliwkowa skóra oraz ciemna oprawa oczu. Być może dlatego w ich towarzystwie srebrzyste dodatki biżuteryjne prezentują się tak wspaniale, podkreślając  piękno kobiety.

Ciepły typ urody i bogactwo złotych drobinek

Złote dodatki od wieków uważane są za jedne z najpiękniejszych. Biżuterię w tym kolorze kojarzy się przede wszystkim z dostatkiem, przepychem i posiadaniem w rodzie królewskich korzeni. Jednak mieniący się, jaskrawo-żółty, bądź różowożółty odcień metalu nie na każdym wygląda dobrze. Sprawdza się głównie u kobiet o ciepłym typie urody, gdyż złocista, rozświetlająca barwa doskonale podkreśla ich piękno. Złote dodatki podbijają intensywny kolor tęczówki i włosów, a ponadto podkreślają subtelną opaleniznę oraz niespotykaną, przykuwającą uwagę urodę.

Para nr 3 – pani wiosna i opalizujące, złote kolczyki

Złota biżuteria doskonale wygląda na paniach o typie wiosny, gdyż w subtelny sposób uwydatnia ich atuty. Fototyp ten charakteryzuje osoby o dosyć jasnej karnacji, których skóra w ciągu lata przybiera kolor promiennego brązu, w towarzystwie pojawiających się przez promieniowanie uv złocistych piegów. Oczy mają barwę przygaszonej zieleni, lazurowej wody, bądź piaszczystego wybrzeża. Natomiast włosy to głównie odcienie beżu oraz rudości. 

Para nr 4 – pani jesień i rozświetlające, złociste dodatki

Typ jesieni, podobnie jak wiosny również doskonale prezentuje się w złotych dodatkach.  Mieniące się złociste drobinki kolczyków czy naszyjników pasują do kobiet o jasnej, lecz ciepłej karnacji oraz o rudych lub brązowych włosach. W przeciwieństwie do pani wiosny, osoby o typie jesieni opalają się najpierw na różowo, a dopiero po jakimś czasie na brązowo. 

Gdzie kupić dobrej jakości srebrną lub złotą biżuterię?

Wiemy już, jak dopasować kolor biżuterii do typu urody. Teraz warto skupić się na tym, gdzie dokonać zakupu. Wyjątkowe, złote oraz srebrne kolczyki, bransoletki oraz naszyjniki można znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Niestety nie we wszystkich miejscach sprowadzana biżuteria okazuje się oryginalna. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto dokładnie przyjrzeć się jej i ocenić, czy produkty sprzedawane w danym salonie na pewno wykonane zostały z kamieni szlachetnych i materiałów, takich jak złoto lub srebro. Można również posiłkować się opiniami osób trzecich, które nabyły wyroby jubilerskie w interesujących nas miejscach. 

My jednak znaleźliśmy na to jeszcze inny sposób. Jaki? Niezwykle prosty i gwarantujący 100% satysfakcji z wybranych drobiazgów. Wiemy, jak ważna jest radość z zakupów. Dlatego, aby trwała ona bardzo długo (nawet kilka lat!) zalecamy kupowanie artykułów biżuteryjnych dopasowanych nie tylko do typu urody, ale też do własnych preferencji, wyłącznie w sprawdzonych placówkach stacjonarnych i online.

Wsparcie merytoryczne artykułu – sklep Marko.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments