Tanie nocowanie

Tanie nocowanie

Promocja i Reklama

Często narzekamy, że nie mamy czasu na podróże, a gdy już czas znajdziemy, gorzej z finansami.

Tanie nocowanie

 

Głównym problemem jest transport, ale wraz z wejściem na rynek tanich linii lotniczych problem kosztów transportu odchodzi w zapomnienie, a postępująca globalizacja urozmaica możliwości wyboru innych rodzajów transportu np. pociągi czy międzynarodowy przewóz autobusowy. Tanie bilety lotnicze znajdziemy na stronach wielu pośredników. Do stolicy Norwegii-Oslo polecimy juz od ok. 70zł, z kilku lotnisk w Polsce, a do Lwowa, takie bilety mogą być jeszcze tańsze.

To obrazuje, że kwestia transportu jest sprawą coraz łatwiejszą i coraz bardziej przystępną dla osób, których budżet jest ograniczony. Drugim głównym wydatkiem jest nocleg, wszak każdy chce spędzić noc w komfortowych warunkach lub po prostu zrelaksować się po ciężkiej podróży, po wielogodzinnym zwiedzaniu. Szukanie taniego noclegu zacznijmy od określenia swojej strefy komfortu, dla jednego noc pod namiotem będzie nie lada atrakcją, dla drugiego będzie to męka i konieczność. Gdy nasze wymagania nie są wygórowane, namiot okaże się naszym przyjacielem, inwestycja w taki sprzęt jest jednorazowa i będzie służyć nam przez minimum kilka lat.

Namiot sprawdzi się w słonecznej Hiszpanii, ale także w deszczowej Szkocji. Gdy chcemy oszczędzić, ale namiot to niekoniecznie nasza „bajka”, polecam hostele. Hostele to miejsce, gdzie z reguły wynajmujemy miejsce w wieloosobowych pokojach ze wspólną łazienką, oczywiście trafić możemy, że będziemy jedynymi lokatorami w danym pokoju co podwójnie ucieszy osoby ceniące sobie prywatność. Taka forma nocowania szczególnie polecana jest, gdy przede wszystkim stawiamy na spędzanie czasu poza hostelem, ale jest to również genialna okazja na integrację z innymi turystami.

Polecam! Ostatnim, według mnie niesamowitym sposobem noclegu, który polecam jest tzw. couchsurfing. Jest to aplikacja łącząca ludzi, którzy udostępniają swoje „kanapy” za darmo. Rejestrując się na tej stronie, znaleźć można bardzo dużo ludzi chętnych by podzielić się swoim miejscem do spania, ale przede wszystkim ludzi życzliwych, takich których jedyną korzyścią z twojego noclegu będzie po prostu twoja obecność, rozmowa z tobą.

Jest to według mnie świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, a kto wie może nawiązanie trwałych znajomości. Przemyślana forma aplikacji gwarantuje nam wiele informacji o gospodarzu. Sama aplikacja rozrosła się do tego stopnia, że nocleg znajdziemy w najbardziej odległych zakątkach świata. Nie pozostało ci teraz nic innego jak tylko podróżować!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments