Wynajem długoterminowy samochodu czy leasing

Wynajem długoterminowy samochodu czy leasing

Warto przeczytać

Wynajem długoterminowy mocno konkuruje z leasingiem. Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą waha się pomiędzy leasingiem, a wynajmem długoterminowym. Należy przyjrzeć się kosztom, a także sprawdzić, jaka oferta wynajmu aut będzie dla nas najkorzystniejsza.

Wynajem długoterminowy aut – jakie ma zalety

Wynajem samochodów Warszawa, czy też wynajem samochodów Kraków mają wiele zalet. Przede wszystkim przy wynajmie aut długoterminowym możemy liczyć na znacznie szerszą gamę udogodnień. Jako najemcy możemy wymagać od firmy wynajmującej nam auto, by zadbała o jego regularne przeglądy, a także nie musimy myśleć o terminach wpłaty ubezpieczenia AC i OC. Przy wynajmie samochodów, to firma wynajmująca nam auto dba o regularne opłacanie naszych składek. Jeśli zależy nam na jeżdżeniu nowym, ale również w pełni sprawnym autem, to wypożyczalnia samochodów Warszawa, czy wypożyczalnia samochodów Kraków są najlepszym wyborem. Wypożyczalnie mają w swoim zasięgu nie tylko bardzo dobrej jakości modele samochodów, ale również dojście do autoryzowanych serwisów, które naprawiają w dobrym terminie wszelkie usterki. Wynajem długoterminowy aut gwarantuje nam jeżdżenie sprawnym autem przez wiele miesięcy. Do umowy najemca również otrzymuje gwarancję terminowej wymiany opon. W umowie możemy również zawrzeć takie dodatkowe udogodnienia jak choćby assistance, co jest bardzo pomocne w wypadku, kiedy bardzo dużo jeździmy i chcemy, by nasza służbowa podróż nie musiała być nagle przerwana przez niespodziewaną awarię bądź stłuczkę.

Wynajem długoterminowy samochodu jest porównywalny z miesięcznym abonamentem, który umożliwia nam korzystanie z wybranego modelu samochodu przez ustalony z wypożyczalnią czas.

Po zakończeniu umowy z wypożyczalnią, najemca może podjąć decyzję, czy chce dalej wynajmować wybrane przez siebie auto, czy chce zmienić je na inny model. Nie może jednak wykupić wybranego auta na własność, tak jak dzieje się to w przypadku leasingu. W umowie wynajmu długoterminowego mamy zawarty również zapis, z którego wynika, że w trakcie trwania umowy możemy korzystać bez przeszkód z wybranego przez nas samochodu, jednak obowiązuje nas limit kilometrów. Możemy za dodatkową opłatą powiększyć go o odpowiednią ilość kilometrów. Wynajem długoterminowy aut jest odpowiedni dla osób, które chcą mieć sprawny samochód na długi czas. Może być to również rozwiązanie dla osób, które wynajmują auta w większej ilości. To dobry sposób dla przedstawicieli handlowych oraz osób, które prowadzą transport międzynarodowy.

Leasing aut

Leasing aut również polega na ich wypożyczeniu na określony czas, ale jest polecany osobom, które są zdecydowane na ich późniejszy zakup po zakończeniu umowy. Leasing jest bardzo dobrym pomysłem dla firm, ale również osób fizycznych, które są zainteresowane takim sposobem finansowania pojazdu. To dobre wyjście dla tych, którzy nie otrzymali kredytu gotówkowego w swoim banku, a potrzebują sprawnego oraz sprawdzonego środku pojazdu. Leasing pozwoli na szybkie wynajęcie auta, a po okresie jego użytkowania wykupienie za ustaloną w umowie kwotę. Najczęściej jest to około 1% jego pierwotnej wartości. W leasingu jednak nie możemy liczyć na tak wiele udogodnień. Firmy zajmujące się leasingiem nie zawsze pomogą nam w wybraniu najlepszego AC i OC oraz w jego opłaceniu. Często również sami musimy pamiętać o serwisowaniu auta, czyli wymianie płynów oraz olejów na czas. Leasing aut jest za to bardziej elastyczny jeśli chodzi o miesięczne opłaty. Możemy dopasować jej wielkość w zależności od naszych potrzeb. Ważne jednak, by raty w późniejszym okresie się wyrównały. Wiele osób decyduje się również na leasing, ponieważ mogą odliczyć go od kosztów prowadzenia firmy. Leasing jest również odpowiedni w momencie, kiedy nie chcemy posiadać w umowie zapisu o limicie kilometrów. To dobre rozwiązanie dla osób, które bardzo dużo jeżdżą służbowo i chcą mieć możliwość korzystania z auta bez przeszkód i ograniczeń kilometrowych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments